מה יעלה בגורל ישראל בעוד אלף שנים? האם היא עדיין תתקיים? אם כן, מי יאכלס אותה? מה בדבר ארה"ב ואירן? לו היית מנסה לנחש, כמה מדויקים, לדעתך, היו ניחושיך?

האתיאיסט המפורסם, ברטראנד ראסל, נשאל בראיון למגזין (מגזין לוק "מהו אגנוסטי?" 1953), מה היה מקבל כראייה לקיומו של אלוהים. הוא ענה כי אם היה מגיע קול מן השמיים וחוזה סדרת מאורעות, ומאורעות אלה אכן התגשמו, היה מאמין.

 

לפני אלפיים שבע מאות וחמישים שנה, חזה התנ"ך כי נינווה, בירת האימפריה האשורית העתיקה, ואחת הערים הגדולות ביותר של העולם העתיק, תושמד. היא אכן הושמדה בדור שלאחר מכן. כיום, את מיקומה של נינווה מציינים שני תלים גדולים (נחום ג': ז').

מאידך גיסא, למרות שכוחה לא השתווה כלל לזה של נינווה, אמר התנ"ך כי ירושלים תעמוד על תלה. (יואל ד': כ')

Tyre map Eng LR

התנ"ך אמר כי העיר המבוצרת הפניקית הגדולה, צור, שחומותיה התנשאו לגובה 45 מטרים, תושמד, תישחק כצחיח סלע, ותושלך לים. הוא אמר גם כי דייגים יפרשו את רשתותיהם במקום בו עמדה פעם העיר. (יחזקאל כ"ו) נבואה זו התגשמה כאשר נבוכדנצר תקף את צור היבשתית, וכאשר אלכסנדר הגדול כבש את האי צור. שברים מצור היבשתית שימשו לבניית גשר, הקיים גם כיום, המחבר את האי ליבשת.

Ashqelon LRR

 

התנ"ך אמר כי העיר הפלשתית העתיקה, אשקלון תעמוד על תלה, למרות שהפלשתים התנכיים ייעלמו כעם. (עמוס א': ח') התנ"ך חזה כי שארית של העם היהודי תאכלס אותה לאחר שאלוהים ישיבם מהגלות (צפניה ב': ד'-ז') כ110,000 יהודים חיים באשקלון כיום.

התנ"ך אמר כי העם היהודי יאבד את אדמתו, ויפוזר ברחבי העולם למשך דורות. הוא אמר גם כי אף בזמן היותם פזורים, לא יאבדו הם את זהותם הלאומית. באחרית הימים, כך אמר, אלהים יקבץ אותם חזרה לארצם, ויעשה אותם שם לאומה שוב. (יחזקאל ל"ו) נבואה זו התגשמה בשנת 1948.

אלו אך כמה מן הנבואות התנכיות הרבות שהתגשמו. הקוראן, כתבי ההינדואיזם והבודהיזם אינם מכילים נבואות המתקרבות אף במעט לכך. המבחן למציאת אלהים האמיתי: בדוק מיהו היודע את העתיד, ואשר לו דבר המשפט האחרון.

האם ניתן ליישם מבחן זה גם לברית החדשה?

הברית החדשה חזתה את חורבן בית המקדש, ואת כיבוש ירושלים.

Temple Mount southwestern corner, tb082305608 LR

"וַיֵּצֵא-יֵשׁוּעַ מִן-הַמִּקְדָּשׁ לָלֶכֶת לְדַרְכּוֹ וַיִּגְּשׁוּ תַּלְמִידָיו לְהַרְאוֹתוֹ אֶת-בִּנְיְנֵי הַמִּקְדָּשׁ׃ וַיַּעַן יֵשׁוּעַ וַיֹּאמֶר אֲלֵיהֶם הַרְאִיתֶם אֶת-כָּל-אֵלֶּה אָמֵן אֹמֵר אֲנִי לָכֶם לֹא-תִשָׁאֵר פֹּה אֶבֶן עַל-אֶבֶן אֲשֶׁר לֹא תִתְפָּרָק" (מתי כ"ד: א'-ב')

"כִּי יָמִים בָּאִים עָלָיִךְ וְשָׁפְכוּ אֹיְבַיִךְ סוֹלֲלָה סְבִיבָיִךְ וְהִקִּיפוּךְ וְצָרוּ עָלַיִךְ מִכָּל-עֲבָרָיִךְ׃ וְסָחֲבוּ אוֹתָךְ וְאֶת-בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ וְלֹא-יַשְׁאִירוּ בָךְ אֶבֶן עַל-אָבֶן עֵקֶב כִּי-לֹא יָדַעַתְּ אֶת-עֵת פְּקֻדָּתֵךְ" (לוקס י"ט: מ"ג-מ"ד)

נבואה זו התגשמה בשנת 70 לספ', ותועדה על ידי יוספוס פלביוס, עד ראיה, שתיאר מאורע זה בספרו מלחמת היהודים.

הברית החדשה חוזהאת רשימת התכונות הללו, אשר לא בלבד שיתקיימו, אלא גם יהיו מקובלים באחרית הימים:

"…בְּאַחֲרִית הַיָּמִים יָבֹאוּ עִתִּים קָשׁוֹת׃ כִּי-יִהְיוּ הָאֲנָשִׁים אֹהֲבֵי עַצְמָם וְאֹהֲבֵי בֶצַע וְהוֹלֲלִים וְגֵאִים וּמְגַדְּפִים וּמַמְרִים בַּאֲבוֹתָם וּכְפוּיֵי טוֹבָה וְלֹא חֲסִידִים׃ חַסְרֵי אַהֲבָה וּבוֹגְדִים וּמַלְשִׁינִים וְזוֹלְלִים וְאַכְזָרִים וְשׂנְאֵי טוֹב׃ וּמֹסְרִים וּפֹחֲזִים וּגְבֹהֵי רוּחַ וְהֹלְכִים אַחֲרֵי תַעֲנוּגִים יוֹתֵר מֵאַחֲרֵי הָאֱלֹהִים: וַאֲשֶׁר דִּמְיוֹן חֲסִידוּת לָהֶם וּמְכַחֲשִׁים בְּכֹחָהּ…" (השנית אל טימותיוס ג': א'-ה') אלו תכונותיו של דור זה.

הברית החדשה חוזה כי יהיו מלחמות, רעידות אדמה גדולות ורעב באחרית הימים:

earthquake LR

"וּבְשָׁמְעֲכֶם מִלְחָמוֹת וּשְׁמֻעוֹת מִלְחָמָה אַל-תִּבָּהֵלוּ כִּי-הָיוֹ תִהְיֶה זֹאת אַךְ לֹא-זֹאת הִיא הַקֵּץ׃ כִּי-יָקוּם גּוֹי עַל-גּוֹי וּמַמְלָכָה עַל-מַמְלָכָה וְהָיָה רַעַשׁ כֹּה וָכֹה וְהָיָה רָעָב וּמְהוּמָה אֵלֶּה רֵאשִׁית הַחֲבָלִים." (מרקוס י"ג: ז'-ח')

"כִּי אָז תִּהְיֶה צָרָה גְדוֹלָה אֲשֶׁר כָּמוֹהָ לֹא-נִהְיְתָה מֵרֵאשִׁית הָעוֹלָם עַד-עַתָּה וְכָמוֹהָ לֹא תִהְיֶה עוֹד." (מתי כ"ד: כ"א)

מלחמות, רעידות אדמה גדולות ורעב ניתן להוכיח מחדשות העולם ומהסטטיסטיקה העכשוויות. מעולם לא התחוללו מלחמות כה רבות ברחבי העולם כולו, בהן מעורבות אומות כה רבות. במאה השנים האחרונות, כ70 מיליון אנשים מתו ברחבי העולם מרעב.

מה יתרחש באחרית הימים על פי הנביא התנכי דניאל?

תחול עלייה בכמות המסעות והידע: "וְאַתָּה דָנִיֵּאל סְתֹם הַדְּבָרִים וַחֲתֹם הַסֵּפֶר עַד-עֵת קֵץ יְשֹׁטְטוּ רַבִּים וְתִרְבֶּה הַדָּעַת" (דניאל י"ב: ד')

כמה אלפי שנים חלפו, בהן התפתחה התחבורה אך במעט, עד למאה האחרונה. אנשים נוסעים היום יותר מאי פעם. יותר מ14 מיליון נוסעים עברו דרך נמל התעופה בן-גוריון בשנת 2013.

נבואה זו מציינת גם כי באחרית הימים "תִּרְבֶּה הַדָּעַת".

בעת בה נאמרה נבואה זו, היו הספרים נדירים ויקרים מאוד. מחיר עותק של התורה היה שווה אולי למשכורת של חיים שלמים. בימינו, לילד עם טלפון סלולארי יש גישה לביליוני מאמרים וספרים מרחבי העולם בכל עת שהיא.

מה יתרחש באחרית הימים על פי הנביא התנכי יואל?

"כִּי הִנֵּה בַּיָּמִים הָהֵמָּה וּבָעֵת הַהִיא אֲשֶׁר אָשִׁיב אֶת-שְׁבוּת יְהוּדָה וִירוּשָׁלִָםוְקִבַּצְתִּי אֶת-כָּל-הַגּוֹיִם וְהוֹרַדְתִּים אֶל-עֵמֶק יְהוֹשָׁפָט וְנִשְׁפַּטְתִּי עִמָּם שָׁם עַל-עַמִּי וְנַחֲלָתִי יִשְׂרָאֵל אֲשֶׁר פִּזְּרוּ בַגּוֹיִם וְאֶת-אַרְצִי חִלֵּקוּ" (יואל ד': א'-ב')

מתי מנסה ארגון האומות המאוחדות, פה אחד, לחלק את ארץ ישראל? בהווה

The United Nations sign on the board of the aircraft

מתי יביא אלהים את האומות נגד ישראל? בקרוב מאוד, בהתחשב בכך שהאו"ם, המורכב מ193 אומות, שוקל כעת לחלק את ארץ ישראל על ידי החלטה חד צדדית.

כלוט, אשר נמלט מהרס סדום, וכנח, אשר נמלט מהמבול, מטרתו של מאמר זה היא להסביר כיצד גם אתה יכול להימלט מן העונשים הבאים ומחמת אלהים.

מה יתרחש באחרית הימים על פי דבר האלהים?

  • היהודים המשיחיים, ונוצרים אחרים שנולדו-מחדש, השמים מבטחם בקרבן הדם שהקריב ישוע על הצלב לשם סליחת חטאיהם יילקחו על ידי אלהים לשמיים, כפי שנלקח חנוך טרם המבול (בראשית ה': כ"ד).מאמיני דתות אליליות הקוראות לעצמן "נוצריות" (כגון הכנסייה הקתולית, הכנסייה הרוסית האורתודוקסית, וכו') לא יילקחו, משום שדתם הנה דת מעשה-ידי-אדם המבוססת על מעשים, במקום על מסר הכתובים אודות הישועה בחסד, על ידי אמונה בקורבן המוגמר של האדון ישוע על הצלב. אלו אשר אין להם קשר אישי עם אלהים באמצעות האדון ישוע המשיח ייאלצו לסבול את שבע שנות הצרה אשר תבואנה על הארץ.

מנהיג עולמי בעל כוח רב מאוד יופיע בזירת העולם.

בית מקדש שלישי יקום בירושלים. אין זה המקדש המתואר בספר יחזקאל.

לאחר כשלוש שנים וחצי, המנהיג העולמי יחלל את המקדש, ויבקש כי יסגדו לו כלאל. רבים יבינו אז כי הם האמינו במשיח שקר. (דניאל ט': כ"ז, י"א: ל"א, י"ב: י"א-י"ב)

עת צרה גדולה למשך ½ 3 שנים שיהיו הימים הנוראים ביותר שידע העולם אי פעם. (דניאל י"ב: א')

רק שליש מהעם היהודי ישרוד. "וְהָיָה בְכָל-הָאָרֶץ נְאֻם-יהוה פִּי-שְׁנַיִם בָּהּ יִכָּרְתוּ יִגְוָעוּ וְהַשְּׁלִשִׁית יִוָּתֶר בָּהּ׃ וְהֵבֵאתִי אֶת-הַשְּׁלִשִׁית בָּאֵשׁ וּצְרַפְתִּים כִּצְרֹף אֶת-הַכֶּסֶף וּבְחַנְתִּים כִּבְחֹן אֶת-הַזָּהָב הוּא יִקְרָא בִשְׁמִי וַאֲנִי אֶעֱנֶה אֹתוֹ אָמַרְתִּי עַמִּי הוּא וְהוּא יֹאמַר יהוה אֱלֹהָי" (זכריה י"ג: ח'-ט')

המשיח האמיתי ישוב (ישוע). "וְהָיָה בַּיּוֹם הַהוּא אֲבַקֵּשׁ לְהַשְׁמִיד אֶת-כָּל-הַגּוֹיִם הַבָּאִים עַל-יְרוּשָׁלִָם׃ וְשָׁפַכְתִּי עַל-בֵּית דָּוִיד וְעַל יוֹשֵׁב יְרוּשָׁלִַם רוּחַ חֵן וְתַחֲנוּנִים וְהִבִּיטוּ אֵלַי אֵת אֲשֶׁר-דָּקָרוּ…" (זכריה י"ב: ט'-י')

מהו התיאור התנכי של המנהיג העולמי והמעצמה צרי-האלהים העתידים לקום?

Imprimir

הוא "…יַחְשֹׁב לְשַׁנּוֹת זְמַנִּים וְדָת" (דניאל ז': כ"ה)

•"…וחְִלְּלוּ הַמִּקְדָּשׁ הַמָּעוֹז והְֵסִירוּ הַתָּמִיד…" (דניאל י"א: ל"א)

"…וְיִתְרוֹמֵם וְיִתְגַּדֵּל עַל-כָּל-אֵל…" (דניאל י"א: ל"ו)

"…וְעַל אֵל אֵלִים יְדַבֵּר נִפְלָאוֹת" (דניאל י"א: ל"ו)

"…כִּי עַל-כֹּל יִתְגַּדָּל׃ וְלֶאֱלֹהַּ מָעֻזִּים עַל-כַּנּוֹ יְכַבֵּד וְלֶאֱלוֹהַּ אֲשֶׁר לֹא-יְדָעֻהוּ אֲבֹתָיו יְכַבֵּד בְּזָהָב וּבְכֶסֶף וּבְאֶבֶן יְקָרָה וּבַחֲמֻדוֹת…" " (דניאל י"א: ל"ז-ל"ח)

"…וְנִגְלָה אִישׁ הָחַטָּאָה בֶּן-הָאֲבַדּוֹן׃ הַמִּתְקוֹמֵם וְהַמִּתְרוֹמֵם עַל-כָּל-הַנִּקְרָא אֵל אוֹ עֲבוֹדָה עַד-כִּי גַם-יֵשֵׁב בְּהֵיכַל הָאֱלֹהִים כֵּאלֹהִים וּמַרְאֶה אֶת-עַצְמוֹ כִּי אֱלֹהִים הוּא" (השנית אל התסלוניקים ב': ג'-ד')

"…וַאֲדָמָה יְחַלֵּק בִּמְחִיר…" (דניאל י"א: ל"ט)

"וַתַּעַשׂ כִּי-כֻלָּם לְמִקָּטֹן וְעַד-גָּדוֹל אִם-אֶבְיוֹן וְאִם-עָשִׁיר גַּם-בְּנֵי הַחֹרִים גַּם-הָעֲבָדִים יַתְווּ תָו עַל-יַד יְמִינָם אוֹ עַל-מִצְחֹתָם׃ וְכִי לֹא-יוּכַל אִישׁ לִקְנוֹת אוֹ לִמְכֹּר כִּי אִם-בִּהְיוֹת עָלָיו תָּו הַחַיָּה אוֹ שְׁמָהּ אוֹ-מִסְפַּר שְׁמָהּ" (חזון יוחנן י"ג: ט"ז-י"ז)

מה יקרה אם תסגוד לצר המשיח ותקבל את התו על יד ימינך או על מצחך?

"כָּל-אֲשֶׁר יִשְׁתַּחֲוֶה לִפְנֵי הַחַיָּה וְלִפְנֵי צַלְמָהּ וְנָשָׂא אֶת-תָּוָהּ עַל-מִצְחוֹ אוֹ עַל-יָדוֹ׃ גַּם-הוּא שָׁתֹה יִשְׁתֶּה מִיֵּין חֲמַת אֱלֹהִים יַיִן בִּלְתִּי מָהוּל הַנִּמְסָךְ בְּכוֹס זַעְמוֹ וִיעֻנָּה בְּאֵשׁ וְגָפְרִית לִפְנֵי הַמַּלְאָכִים הַקְּדֹשִׁים וְלִפְנֵי הַשֶׂה: וַעֲשַׁן עִנּוּיָם יַעֲלֶה לְעוֹלְמֵי-עַד וְלֹא יִמְצְאוּ מְנוּחָה יוֹמָם וָלָיְלָה הַמִּשְׁתַּחֲוִים לַחַיָּה וּלְצַלְמָהּ וַאֲשֶׁר יִשָׂא אֶת-תָּו שְׁמָהּ" (חזון יוחנן י"ד: ט'-י"א)

Airport LR

עד לפני כמה שנים, תהו אנשים לגבי נבואת הברית החדשה, שנאמרה לפני כ2,000 שנה, אודות סמכות עולמית הדורשת מאוכלוסיית העולם לקבל תו על ידם או על מצחם. ללא תו זה, לא יוכלו הם לקנות ולמכור. עם הטכנולוגיה העכשווית והמגמה כלפי גלובליזציה, זוהי מציאות עכשווית אפשרית. נמל התעופה בן גוריון מזרז את תהליך העלייה למטוס ומאמת זהות באמצעות כמה סורקי כף יד ביומטריים. עם סורקי כף יד ביומטריים ברחבי העולם, הסורקים מיליוני ידיים מדי יום, אוכלוסיית העולם לומדת לקבל טכנולוגיה מסוג זה ולהשתמש בה.

Microchip

חברת אינפופט שבקליפורניה מתחקה אחרי בעלי חיים באמצעות שבבים זעירים שגודלם כגודל גרגר אורז. השבב מוחדר לחיית המחמד ונושא קוד זיהוי ייחודי המשויך לשם, למספר טלפון ולמידע הרפואי של חיית המחמד. בטכנולוגיה זו משתמשים גם ביישומים שונים על בני אדם ברחבי העולם כיום. כאשר תושג הגלובליזציה, תהליך הכפייה על האנשים לקבל את התו יהיה פעולה פשוטה. התמונה באדיבות אינפופט.

"וָאֵרֶא כִסְאוֹת וַיֵּשְׁבוּ עֲלֵיהֶם וְהַמִּשְׁפָּט נִתַּן בְּיָדָם וְנַפְשׁוֹת הַהֲרוּגִים עַל-עֵדוּת יֵשׁוּעַ וְעַל-דְּבַר הָאֱלֹהִים וַאֲשֶׁר לֹא הִשְׁתַּחֲווּ לַחַיָּה וּלְצַלְמָהּ וְלֹא קִבְּלוּ אֶת-תָּוָהּ עַל-מִצְחוֹתָם וְעַל-יָדָם וַיִּחְיוּ וַיִּמְלְכוּ עִם-הַמָּשִׁיחַ אֶלֶף שָׁנִים" (ההתגלות כ': ד').

כיצד יכול אתה, באופן אישי, להימלט מזעם אלהים הנצחי?

האפשרויות שבפניך:

1. התוודה והתחרט על חטאיך הרבים בפני אלהים, וקבל את ישוע כמשיח וכמושיע. אם תעשה זאת טרם הצרה, אלהים ייקח אותך לשמיים ותימלט מזעם אלהים, משבע שנות הצרה הגדולה, וממלחמת גוג ומגוג. "כִּי הָאָדוֹן הוּא יֵרֵד מִן-הַשָּׁמַיִם בִּתְרוּעָה בְּקוֹל שַׂר הַמַּלְאָכִים וּבְשׁוֹפַר אֱלֹהִים וְאָז יָקוּמוּ רִאשׁוֹנָה הַמֵּתִים בַּמָּשִׁיחַ׃ אַחֲרֵי-כֵן אֲנַחְנוּ הַחַיִּים הַנּוֹתָרִים נִלָּקַח אִתָּם יַחְדָּו בַּעֲנָנִים לִקְרַאת הָאָדוֹן לָאֲוִיר וּבְכֵן נִהְיֶה תָמִיד עִם-הָאָדוֹן" (א' אל התסלוניקים ד': ט"ז-י"ז).

2. בעת הצרה, התוודה והתחרט על חטאיך בפני אלהים, וקבל את ישוע כמשיח וכאדון. החזק מעמד עד מוות או עד לקץ שבע שנות הצרה.

3. החזק מעמד עד לתום שבע שנות הצרה (כחצי מאוכלוסיית העולם תמות בעת זו) בלי לקבל את התו על ידך או מצחך. שוב מחטאיך וקבל את ישוע המשיח כאדונך וכמשיחך בשובו לשלוט ולמלוך על העולם במשך אלף שנים.

"וְהָיָה בַּיּוֹם הַהוּא אֲבַקֵּשׁ לְהַשְׁמִיד אֶת-כָּל-הַגּוֹיִם הַבָּאִים עַל-יְרוּשָׁלִָם׃ וְשָׁפַכְתִּי עַל-בֵּית דָּוִיד וְעַל יוֹשֵׁב יְרוּשָׁלִַם רוּחַ חֵן וְתַחֲנוּנִים וְהִבִּיטוּ אֵלַי אֵת אֲשֶׁר-דָּקָרוּ וְסָפְדוּ עָלָיו כְּמִסְפֵּד עַל-הַיָּחִיד וְהָמֵר עָלָיו כְּהָמֵר עַל-הַבְּכוֹר" (זכריה י"ב: ט'-י').

אם תדחה את אלהי ישראל ואת משיחו, ישוע, תעמוד, בסופו של דבר למשפט בפני אלהים, ותישלח לאגם האש לסבול ייסורים לנצח.

"וּמַלְאָךְ שְׁלִישִׁי בָּא אַחֲרֵיהֶם וַיִּקְרָא בְּקוֹל גָּדוֹל כָּל-אֲשֶׁר יִשְׁתַּחֲוֶה לִפְנֵי הַחַיָּה וְלִפְנֵי צַלְמָהּ וְנָשָׂא אֶת-תָּוָהּ עַל-מִצְחוֹ אוֹ עַל-יָדוֹ׃ גַּם-הוּא יִשְׁתֶּה מִיֵּין חֲמַת אֱלֹהִים הַנִּמְסָךְ וְלֹא מָהוּל בְּכוֹס זַעְמוֹ וְעֻנָּה בְּאֵשׁ וְגָפְרִית לִפְנֵי הַמַּלְאָכִים הַקְּדֹשִׁים וְלִפְנֵי הַשֶׂה׃ וְעָלָה עֲשַׁן עִנּוּיָם לְעוֹלְמֵי-עַד וְהַמִּשְׁתַּחֲוִים לַחַיָּה וּלְצַלְמָהּ וַאֲשֶׁר יִשָׂא אֶת-תָּו שְׁמָהּ לֹא יִמְצְאוּ מְנוּחָה יוֹמָם וָלָיְלָה" (ההתגלות י"ד: ט': י"א).

"וַיָּשֶׁב הַיָּם אֶת-מֵתָיו וְהַמָּוֶת וְהַשְּׁאוֹל הֵשִׁיבוּ אֶת-מֵתֵיהֶם וַיִּשָּׁפְטוּ אִישׁ אִישׁ כְּמַעֲשֵׂיהֶם׃ וְהַמָּוֶת וְהַשְּׁאוֹל הֻשְׁלְכוּ בַאֲגַם-הָאֵשׁ וְהוּא הַמָּוֶת הַשֵּׁנִי׃ וְכָל-אִישׁ אֲשֶׁר לֹא-נִמְצָא כָתוּב בְּסֵפֶר הַחַיִּים הֻשְׁלַךְ בַּאֲגַם הָאֵשׁ" (ההתגלות כ': י"ג-ט"ו).

העיון בכתובים באתר אינטרנט זה נועד לענות על השאלות הללו, ולהראות לך כיצד יכול אתה להימלט מהמשפט הקרב ומחמת אלהים.

 

פשוט צפה בסרטון הזה: